Káva

Úvod Káva

Malongo je rodinná firma založená v roku 1934 neďaleko francúzskeho mesta Nice. V súčasnosti Malongo ročne upraží až 7000 ton kávy, pričom najväčší dôraz kladie na rešpektovanie kávy ako plodiny, rešpektovanie ľudí, ktorí túto plodinu pestujú a samozrejme aj spokojnosť svojich zákazníkov.

Malongo sleduje cestu kávy krok za krokom, od pestovania až po šálku. Všetky druhy Malongo kávy sú pražené tradičnou metódou, čiže pomaly a s narastajúcou teplotou, vďaka čomu sa všetky cukry a aminokyseliny

obsiahnuté v káve spoja, aby vytvorili tisícky aromatických zložiek.

Malongo je popredným hráčom v oblasti spravodlivého obchodu a organickej kávy už od roku 1992, odkedy úzko spolupracuje so značkou Fair Trade - Max Havelaar, aby podporilo malých pestovateľov kávy. Okrem garancie minimálnej kúpnej ceny, ktorá týchto pestovateľov chráni v prípade celosvetového poklesu cien kávy, im pomáha aj finančnými príspevkami na rozvoj poľnohospodárstva, poskytuje im rôzne školenia v obore pestovania kávy a čaju a tiež im pomáha so získavaním osvedčení o ekologickom poľnohospodárstve.

V ponuke Malongo nájdete odrodové plantážne kávy, ako aj starostlivo namiešané zmesi tých najkvalitnejších zŕn.

Copyright 2018 - 2024 © Hi-Gourmet.sk